2010
01.03

Informacje

Witam,

Nazywam się Damian Hachuła i jak część pewnie wie, jestem właścicielem firmy Theta Studio.

Postanowiłem założyć tego bloga z kilku powodów. Przede wszystkim będę na bieżąco informował o produktach, które są w przygotowaniu. Chcę tutaj umieszczać podglądowe klatki z tworzonych projektów, a także fragmenty animacji. Po zakończeniu każdego projektu będzie się tutaj pojawiała stosowna informacja. Zachęcam do korzystania z kanału RSS, by być na bieżąco informowanym o nowych produktach. Kolejny powód powstania bloga, to informacja zwrotna. Zachęcam, by w komentarzach pisać, jakimi projektami bylibyście zainteresowani, czy co zmienilibyście w obecnych. Zapewniam, że takie informację okażą się bardzo pomocne w mojej dalszej pracy i przyczynią się do większego zadowolenia obydwu stron.

Ostatnim powodem, dla którego założyłem bloga, jest chęć przekazania części wiedzy, jaką posiadam nt After Effects, ale nie tylko. Dlatego co jakiś czas będę publikował porady bądź krótkie tutoriale.

Do tej pory 17 comments

Dodaj własny komentarz
 1. Witam wszystkich.
  Zachęcony do wypowiadania wlasnych sugestii na temat nowych lub istniejących produktów, zaczne od projektu ORNAMENTS.
  Bardzo podoba mi się ten projekt z małą uwagą, zamiast liści wstawic inny bardziej uniwersalny „na każdą porę roku” ornament np: kwiaty lub coś co nie będzie kojarzyć sie młodym z jesienią.
  Druga sugestia to potrzebne uniwersalne menu.
  Co rozumiem przez uniwersalne?tzn tak zbudowane by każdy nabywca mógl dostosować go róznych upodobań klientów.
  Ciekawe jest menu CHAOS jednak nie do konca da sie zaspokoic „romantyczna parę”.
  Właśnie najbardziej brakuje mi takiego menu ze tak powiem „wielokrotnego użycia”:)

 2. Szczerze mówiąc, to nigdy nie myślałem, że te liście mogą kojarzyć się z jesienią :) Nie planuję przerabiać starych projektów, ale za to w nowych chcę uwzględniać Wasze sugestie. Nawiązując do Infinity S, modyfikacja zaokrąglenia rogów to pomysł osoby, z którą rozmawiałem dzisiaj o tym projekcie. Dlatego pokazuję kolejne etapy projektu.

  Co do menu, myślałem o menu nawiązującym do czołówki i pokazu zdjęć Infinity. Ale to na pewno nie będzie uniwersalne, bo w ciemnych kolorach. Ciężko przygotować coś pod wszystkie okazję, może coś w stylu czołówki Lines?

 3. Ja mam takie pytanie czy jest szansa na otworzenie projektu CS4 w CS3 jesli tak poprosze o porade;:)

 4. Otworzyć się nie da. Jeżeli już koniecznie trzeba przenieść projekt z cs4 do cs3 to trzeba to robić odtwarzając poszczególne elementy z jednego projektu w drugim. Krótka instrukcja krok po kroku:
  najpierw tworzymy w cs3 warstwy takie same jak są w cs4, następnie trzeba ręcznie pododawać wszystkie filtry. Na koniec trzeba skopiować klatki kluczowe. Zaznaczamy w cs4 klatki z jednego parametru, kopiujemy, wklejamy do Notatnika i na samej górze zmieniamy z „Adobe After Effects 9.0 Keyframe Data” na „Adobe After Effects 8.0 Keyframe Data”, kopiujemy, w cs3 zaznaczamy analogiczny parametr i wklejamy. Niestety, trochę roboty z tym jest…

 5. Dzieki …troche bedzie roboty ale da sie zalatwic:) dzieki:)

 6. Witam, czy jest jakaś szansa, żeby pracować z czołówką Flarity HD ale mając surówkę w SD???

 7. Z moich prób wynika, że da się. Importowałem materiał w SD i skalowałem go do góry tak by wypełniał całą kompozycję HD. Oczywiście taki materiał nie wyglądał dobrze, ale renderując następnie do SD niejako odwróciłem ten proces. Pewne straty jakości przy takiej operacji muszą być, ale w moim odczuciu są one naprawdę niewielkie.

 8. no w sumie tak, obraz i tak pojawia się na parę s. zwłaszcza w Presentation i jest pokryty filtrami, jest szansa że nie będzie strata zauważalna.
  Ok, dzięki za odp., zaraz popróbuję :)

 9. witam,przymierzam się do kupna zestawu CHAOS, ale mam jedno pytanie, bo nie do końca podoba mi się na materiałach wideo to duże „przepalenie” obrazu i nasycenie czerwonego. Czy w projekcie będzie można to korygować, podobnie jak w czołówce LINES???

 10. Chaos nie posiada opcji globalnej modyfikacji korekty obrazu jak projekt Lines. Żeby usunąć „przepalenie” trzeba ręcznie wyłączyć widoczność warstw, które to powodują. Niezbyt wygodne, ale zajmuje to dosłownie parę minut.

 11. Witam serdecznie.
  Mam pytanko;jestem początkujący w obróbce filmów,nagrałem wesele kumpla i chciałbym je zmontowac.Chciałbym do montażu użyc sony vegasa pro9 bo już się z nim zapoznałem.
  Moje pytanie brzmi;
  Czy jest możliwe dodanie do mojego projektu w vegasie waszych wstawek?Jak można to proszę o podpowiedź jak to zrobic…?Czy też trzeba edytowac to gdzie indziej.. i dopiero importowac do vegasa?
  Proszę o pomoc…..POZDROWIONKA

 12. Nasze projekty edytuje się w After Effects i dopiero po wyrenderowaniu można wykorzystać je w innym programie.

 13. Witam.
  Czy projekt Flarity jest jedynym który pozwala przedstawić więcej osób ponad te standardowe jak Młoda Para, Świadkowie i Rodzice?
  Chciałbym przedstawić klasę „studniówkową” jednak projekt Flarity nie do końca mi odpowiada (zbyt przebajerzony na moje oko;)
  Pozdrawiam

 14. Jest jeszcze jeden typowo studniówkowy projekt – CHAOS

  Oprócz tego można skorzystać z pokazów zdjęć do przedstawienia uczniów:
  INFINITY S, można do tego dołożyć czołówkę INFINITY do przedstawienia podstawowych informacji (data, szkoła itp.). Te 2 projekty można kupić w zestawie promocyjnym INFINITY X Lite

  Na podobnej zasadzie działają projekty SPRING i SPRING S oraz LINES i CUBES

  Projekt GLASS z kolei może być rozbudowany o dowolną ilość części.

 15. Witam serdecznie.
  Jestem początkujący w branży video i dlatego mam pytanko do Państwa.
  Mam nagrane wesele w formacie AVCHD 1980/1080.Dany materiał obrabiam w Sony Vegas Pro 9.W tym programie montuje i konwertuje do SD.W swoim filmie chciałbym użyc’ waszego projektu pt.DARK ROOM jako czołówkę.Jestem początkującym posiadaczem AE CS3 i do końca nie wiem co zrobic’ z moim materiałem żebym mógł swobodnie edytowac’ go w waszym projektcie.Do jakiego formatu go sprowadzic’…??
  Wasze czołówki są naprawdę fajne tylko nie wiem czy sobie poradzę gdy kupię jedną z nich od Państwa
  Proszę o pomoc.

 16. W takiej sytuacji najlepiej umieścić w AE materiał w AVCHD. Jeśli byłyby problemy w AE zawsze można skonwertować materiał do formatu QuickTime z kompresją JPEG. Jest to bardzo wygodny format, całkowicie bezproblemowy i co ważne bardzo szybki podczas pracy (w przeciwieństwie do avchd). Projekt czołówki z takim materiałem najlepiej wyeksportować znowu do QuickTime i taki plik umieścić w Vegasie.

 17. Podziękował za podpowiedź.
  Tak więc zamówię jeden z waszych projektów……
  Pozdro….